רון ערד

תמונה
פרטים אישים של הנעדר

תאריך לידה

05.05.1958

מגדר

זכר

רזה

חום

16.10.1986

רון ארד נולד ב-5 במאי 1958 בישראל. הוא בנם של בתיה ודוב המנוחים, והוא הבכור מבין שלושה בנים. רון, נווט בחיל האוויר במטוס סילון פאנטום 4-F, סיים את שנת הלימודים הראשונה בהנדסה כימית בטכניון כאשר נקרא לשירות מילואים. ב-16 באוקטובר 1986 נשבה רון ע"י אנשי המיליציה השיעית אמאל אחרי שצנח ממטוסו הפגוע מעל לעיר הלבנונית צידון.

כשנה לאחר שנשבה, קיבלה ישראל צילומים ומכתבים משוביו של רון, ומקרהו של רון לכד במהרה את תשומת ליבה של הקהילה הבינלאומית. תמי, אשתו של רון, נאלצה להיחשף בפני הציבור הרחב וכך גם בתה יובל ובני משפחה אחרים. היא נפגשה עם ראשי מדינות, אמצעי התקשורת ופקידים רמי-דרג, והציגה בפניהם את אירוע שביו של בעלה.

כאשר כשל המשא-ומתן בעניין שחרורו של רון ב-1988, הועבר רון ע"י מוסטפה דיראני, האחראי על הביטחון באמאל, לכוחות שנתמכים ע"י אירן בלבנון. מאז הגיעה כמות ניכרת של מידע סותר באשר לגורלו ולמקום הימצאו.

לדברי מקורות ישראליים גורלו של רון ארד נתון בידי אירן או כוחות לבנונים שנתמכים ע"י אירן. האירנים לא הודו אף פעם בפומבי שהם מחזיקים ברון ארד או שיש להם איזה שהוא מידע ביחס למצבו או למקום הימצאו. משך השנים לחצו ממשלות זרות רבות על אירן בעניין זה.